Moskitiery

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem moskitiery, warto zacząć od wyznaczenia jej przeznaczenia. Pragniemy przedstawić Państwu czym szczególnie kierować się w trakcie takiego zakupu, by ostateczny efekt moskitiery był zadowalający.

Warto zacząć od samej definicji. W języku hiszpańskim moskity to nic innego jak komary. Stąd samoistnie kształtuje się pochodzenie określenia moskitiery, która oznacza specjalną siatkę, mającą na celu prewencję wobec natrętnych insektów.

Moskitiery tworzone są z różnych rodzajów tworzyw. W naszym kraju ich umiejscowienie jest głównie w oknach lub drzwiach. Jeśli chodzi o kraje o egzotycznym klimacie, powszechne jest również wieszanie nad łóżkiem.

Geneza moskitier związana jest już z prehistorią, choć kluczowy okres, od którego datuje się faktyczne użytkowanie przypada na połowę XVIII wieku.

Obecnie zakup moskitiery związany jest z domami i mieszkaniami. Jako, że coraz bardziej zyskują na popularności, powszechne jest także ich umieszczanie w biurach, co pozwala niwelować rozkojarzenie wśród pracowników, lokalach gastronomicznych czy marketach. Ważną cechą moskitiery jest jej z jednej strony prostota w formie idąca w parze ze stosunkowo niewielkim kosztem. Co więcej, instalacja moskitiery nie sprawia problemów. Warto wspomnieć, że przedmiot rozważań stanowi zdecydowanie bardzo ekologiczne i rozwiązanie – w mediach reklamowane są środki chemiczne na owady, które mogą stanowić spore zagrożenie, szczególnie dla alergików. Omawiając prozdrowotne aspekty warto wspomnieć, że moskitiera pozwala na spanie przy otwartym oknie, co pozytywnie wpływa na organizm.

Wracając do wytycznych dobrego zakupu, jednym z ważniejszych wymagań technicznych porządnej moskitiery jest jak najmniejsza gęstość oczek siatki, a więc 1 mm, dzięki czemu gwarantowane jest nie przepuszczanie insektów.

Kolejny aspekt techniczny odnosi się do materiału, z którego składa się moskitiera. W związku z postępem technologicznym istnieje wiele zróżnicowanych tworzyw siatek, jak, między innymi, bawełna, poliester bądź tworzywa sztuczne, stanowiącego najbardziej praktyczne i tanie rozwiązanie.

Jeśli chodzi o klasyfikację moskitier z uwagi na rodzaj montażu, wyróżnić możemy, na przykład, moskitierę w formie rolety, moskitierę zawiasową, na magnes bądź rzepy. Wybór jest ogromny, co daje klientowi swobodę w dopasowaniu produktu do swoich potrzeb.

Chrońcie się Państwo przed natrętnymi i niebezpiecznymi insektami

komar tygrysi
Powszechnie: występuje Niebezpieczeństwa: Gorączka denga, nicienie

giez
Powszechnie: występujeNiebezpieczeństwa: Bakteriozy, wirozy, nicieniemt

Osa
osa
Powszechnie: Występuje w EuropieNiebezpieczeństwa: Reakcje alergiczne

mucha
Powszechnie: występuje na świecieNiebezpieczeństwa: Wirozy i bakteriozy

dalsze informacje